SkiCup 2019 Sundom

R E S U L T A T

© Sundom IF Skidsektion

Tuloste on valmis 19:14:35
Klasslista: F06; P06; F08; P08; F10; P10; F12; P12; F14; P14; F16; DAMER
SijoitusKilpailijan nimiKilpailijan numeroSeuran nimiKilpailijan loppuaikaEro voittajaan
F06 Damer 6 år 0.5 km K, tilanne
Adina Nordström 4IF Femman
Alicia Pentilä 5Sundom IF
Alina Appel 7Malax IF
Bianca Ström 13IF Femman
Eevi Tanttari 6IF Femman
Elin Eriksson 11IF Femman
Fanny Domars 14IF Femman
Linnéa Hagman 8IF Femman
Lovisa Storm 3IF Femman
Lykke Staffans 9Sundom IF
Saga Nordkvist 16Sundom IF
Siri Sundqvist 10IF Femman
Venla Salmi 17IF Femman
Wilma Salmi 12IF Femman
Lumina Rapo 15IF Femman
Klasslista
P06 Herrar 6 år 0.5 km K, tilanne
Alvin Nygård 27IF Femman
Axel Nygård 22IF Femman
EdSöderman 23IF Femman
Elmer Pitkäkangas 25IF Femman
Julian Råholm 26Solf IK
Oliver Stoor 24IF Femman
Oscar Eloluoma 21Sundom IF
William Finskas 20IF Femman
Klasslista
F08 Damer 8 år 1 km K, tilanne
1.Benedikta Wikström 37Solf IK4:21
2.Tilda Domars 40IF Femman4:55   34
3.Elvira Råholm 42Solf IK5:03   42
4.Molly Staffans 35Sundom IF5:26   1:05
5.Maja Cainberg 41Sundom IF5:30   1:09
6.Selma Lundell 39Solf IK5:34   1:13
7.Klara Smeds 31Sundom IF5:46   1:25
8.Liisa Söderman 34IF Femman6:19   1:58
9.Magdalena Pitkäkangas 38IF Femman6:43   2:22
10.Tilda Hahto 36IF Femman7:01   2:40
11.Livia Granholm 30IF Femman7:33   3:12
12.Alma Nygård 32IF Femman8:19   3:58
13.Linn Nylund 43IF Femman8:23   4:02
DNSMelissa Nyberg 33Sundom IF
Klasslista
P08 Herrar 8 år 1 km K, tilanne
1.Alex Lundfors 55Malax IF3:46
2.Hugo Hagman 53IF Femman4:31   45
2.Jonatan Hautala 51Sundom IF4:31   45
4.Samuel Välikorpi 45IF Femman4:43   57
5.Isak Norrgård 50IF Femman5:08   1:22
6.Axel Smedlund 47Sundom IF5:10   1:24
7.Adam Knip 61IF Femman5:15   1:29
8.Theodor Pentilä 59Sundom IF5:30   1:44
9.Vidar Björndahl 52Malax IF5:32   1:46
10.Alvin Ollikainen 49Sundom IF5:56   2:10
11.Arvid Nyby 57Sundom IF5:57   2:11
12.Emil Nygård 58IF Femman6:24   2:38
13.Leo Bystedt 54Sundom IF6:28   2:42
14.Eskil Poranen 56IF Femman8:41   4:55
15.Wilmer Tidström 60IF Femman9:14   5:28
DNSLucas Östman 48IF Femman
DNSMelwin Wägar 46IF Femman
Klasslista
F10 Damer 10 år 2 km K, tilanne
1.Malva Björndahl 67Malax IF7:07
2.Inez Lundfors 65Malax IF7:48   41
3.Tilde Finskas 70IF Femman7:55   48
4.Celina Nordkvist 69Sundom IF8:40   1:33
5.Linnea Hyöty 68Solf IK9:01   1:54
6.Emma Cainberg 71Sundom IF9:10   2:03
7.Julia Nordman 66Sundom IF9:17   2:10
8.Wilma Nylund 64IF Femman9:24   2:17
9.Filippa Östman 72IF Femman10:09   3:02
10.Filippa Ström 74IF Femman10:22   3:15
11.Viivi Österåker 63IF Femman11:12   4:05
DNSIda Eloluoma 73Sundom IF
Klasslista
P10 Herrar 10 år 2 km K, tilanne
1.Emil Appel 82Malax IF7:10
2.Henrik Hjerpe 77Sundom IF8:14   1:04
3.Linus Smeds 84Sundom IF8:29   1:19
4.Edvin Smedlund 79Sundom IF8:32   1:22
5.Emil Mickelsson 83Solf IK8:56   1:46
DNSElia Sjöblom 81Sundom IF
DNSHannes Wägar 80IF Femman
Klasslista
F12 Damer 12 år 3 km K, tilanne
1.Alva Karls 88Malax IF13:08
2.Elli Mickelsson 95Solf IK13:16   8
3.Ida Nordkvist 93Sundom IF13:20   12
4.Linnéa Ståhl 89IF Femman13:31   23
5.Alva Eloluoma 91Sundom IF13:35   27
6.Sanni Korhonen 94IF Femman14:00   52
7.Dorothea Wikström 90Solf IK14:41   1:33
8.Emma Kankaanpää 87Sundom IF14:47   1:39
9.Ida Norrgård 92IF Femman19:11   6:03
DNSNathalie Lindström 96IF Femman
Klasslista
P12 Herrar 12 år 3 km K, tilanne
1.Hannes Sundell 99IF Femman10:57
2.Zacharias Storm103IF Femman11:09   12
3.Christoffer Hildén101IF Femman11:47   50
4.Elias Eriksson102IF Femman12:58   2:01
DNSArvid Hjerpe100Sundom IF
Klasslista
F14 Damer 14 år 3 km K, tilanne
1.Linda Hyöty107IF Femman9:59
2.Sundsten Pamela106IF Femman10:54   55
DNSFanny Karls108Malax IF
Klasslista
P14 Herrar 14 år 3 km K, tilanne
1.Isak Finskas114IF Femman9:59
2.Noah Sjöblom113IF Femman10:06   7
3.Sundsten Kevin112IF Femman10:44   45
DNSFilip Stark111IF Femman
Klasslista
F16 Damer 16 år 4 km K, tilanne
DNSFelicia Lindström117IF Femman
Klasslista
DAMER Damer 4 km K, tilanne
1.Julia Lönnberg120IF Femman17:13
Klasslista