NÄYTTELYTULOKSET LÖYTYVÄT KOIRANETISTÄ TÄSTÄ LINKISTÄ!

NÄYTTELYTULOKSIA VUODELTA 2010

Jyväskylä 14.11.
Tunturiketun Jafni Vikingur PEK 1 KP ROP pentu

Turku 18.9. pentunäyttely
Nattanemona PEK2

Orivesi 18.9. pentunäyttely
Tunturiketun Jafni Vikingur PEK 1 KP ROP pentu

Porvoo 12.9.
Tunturiketun Vaskur VET EH1

Köyliö 11.9.
Tunturiketun Imar Himbrimi AVO ERI1 PU1 SERT ROP FI MVA, ONNEA!

Luumäki 28.8.
Tunturiketun Udi Raudsokki AVO ERI1 PU1 SERT ROP

Kiikoinen 8.8.
Tunturiketun Imar Himbrimi AVO H

Islanninlammaskoirien erikoisnäyttely 12.6. Ilmajoki, Hans-Åke Sperne
Tunturiketun Engirella PEK1 KP ROP-pentu
Garpur AVO H

Tunturiketun Ingolfur Haförn AVO EH3
Tunturiketun Vaskur VAL EH
Fina v d Swaenepoel VAL ERI1 PN3
Tunturiketun Nanna Finna VAL EH
Tunturiketun Rimma Katladtir VAL ERI2


Joensuu 30.5.
Tunturiketun Nanna Finna AVO ERI1 PN1 CACIB SERT ROP FI MVA, ONNEA!

Joensuu 29.5.
Tunturiketun Nanna Finna AVO EH2

Kangasniemi 13.5.
Kersins-Bjartur II AVO EH3

Lieksa 8.5.
Funi fra Esjubergi AVO EH1
Tunturiketun Nanna Finna AVO ERI1 PN1 SERT ROP


Lahti 24.4.
Tunturiketun Ingolfur Haförn NUO EH1

Tampere 20.3.
Töfra Rún Ljoslokka JUN EH
Tunturiketun Ögn Apla VAL ERI1 CACIB PN2


Pietari, kansallinen näyttely 6.-7.2.
Kersins-Bjartur II 2xCW, 2x RUS SERT, 2xROP

Eno 6.2.
Funi fra Esjubergi AVO ERI1 SERT PU1 VSP
Tunturiketun Lukka Snjokorn AVO ERI2 PN3 VA-SERT

NÄYTTELYTULOKSIA VUODELTA 2009

Turku 28.11.
Tunturiketun Nett Freyjubra VAL ERI1 PN1 CACIB PN1 VSP

Jyväskylä 22.11.
Garpur NUO H
Froste AVO ERI2 PU3
Kersins-Bjartur II AVO ERI1 PU1 SERT CACIB ROP
Lone-Star Krunur AVO T
Tunturiketun Nett Freyjubra VAL ERI2 PN3

Seinäjoki 24.10.
Tunturiketun Nett Freyjubra VAL ERI1 PN1 CACIB PN1 VSP

Hyvinkää 20.9.
Tunturiketun Nett Freyjubra VAL ERI1 PN1 ROP

Sastamala 12.9.
Tunturiketun Imar Himbrimi JUN ERI1 PU1 SERT VSP

Tervakoski 29.8.
Tunturiketun Ingolfur Haförn JUN EH1

Joensuu 15.8.
Garpur JUN EH1
Froste AVO EH1
Lone-Star Krunur AVO H


Ikaalinen 15.8.
Tunturiketun Imar Himbrimi JUN EH1

Iisalmi 2.8.
Garpur JUN ERI1 PU2 Vara-SERT
Lone-Star Krunur AVO H


Mikkeli 25.7.
Garpur JUN ERI1 PU2 SERT
Lone-Star Krunur AVO T

Kihniö 25.7.
Tunturiketun Imar Himbrimi JUN T


Pöytyä 18.7.
Tunturiketun Imar Himbrimi JUN ERI1 SERT PU1 ROP

Eikoisnäyttely, Kempele 17.7.
Tunturiketun Hnokki TURISTI luokan paras
Tunturiketun Ingolfur Haförn JUN EH2
Garpur JUN H
Lone Star Krunur AVO T
Kolur VAL ERI2
Fina v d Swaenepoel VAL EH

Norja/Trondheim
Fina v d Swaenenpoel VAL 1/1


Hämeenlinna 28.6
Tunturiketun Ingolgur Haförn JUN ERI1 SERT PU1 ROP, RYP2, ONNEA!

Kemiö 13.6.
Tunturiketun Nett Freyjybra VAL ERI1 PN1 ROP


Viro, Eesti 7.6.
Tunturiketun Nett Freyjubra SERT PN2 EST MVA, ONNEA!

Helsinki 24.5.
Tunturiketun Nett Freyjubra VAL ERI1 PN1 CACIB ROP

Varkaus 16.5.
Garpur JUN H
Kersins-Bjartur II AVO EH1
Fjalla-Freki VET ERI1 ROP VET PU2
Tunturiketun Nanna Finna EH3
Tunturiketun Nett Freyjubra EH2
Tunturiketun Rimma Katladtr ERI1 PN2
Tunturiketun Kinna VAL EH1
Tunturiketun kasv. luokka KASV1 KP Rop-kasvattaja, kiitokset: Neeka, Nuppu, Kinna! Neljäntenä oma koiramme Rimma.


Mouhijärvi 2.5.
Tunturiketun Imar Himbrimi JUN ERI1 SERT PU1 VSP

Hollola 1.5.
Tunturiketun Nett Freyjubra AVO ERI1 PN1 SERT (FI MVA, luonnetestin 21.5. jälkeen, ONNEA!)

Lahti 27.4.
Tunturiketun Ingolfur Haförn JUN H
Tunturiketun Vaskur VAL ERI 1 PU2 V-CACIB

Outokumpu 18.4.
Tunturiketun Kinna VAL ERI2 PN2

Pietari 18.4.
Lone-Star Krunur SERT CACIB ROP, 

Lappeenranta 11.4.
Tunturiketun Lukka Snjokorn JUN H
Tunturiketun Nanna Finna AVO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP

Tampere 15.3.
Tunturiketun Imar Himbrimi PEK2 KP
Tunturiketun Ingolfur Haförn PEK1 KP ROP pentu
Funi fra Esjubergi AVO H
Tunturiketun Vaskur VAL ERI PU1 CACIB VSP
Fina v d Swaenepoel VAL ERI1 PN1 CACIB ROP
Hekla fra Timburhusinu VAL ERI3 PN4
Tunturiketun Ögn Apla VAL ERI2 PN3
Tunturiketun Salkavalka VET EH2
Tunturiketun Toa-Freyja VET ERI1 ROP vet
Tunturiketun kennel, kasvattajaluokka (Salka, Freyja, Apla sekä Vasku) KASV 1 KP Rop-kasvattaja; KIITOKSET OSALLISTUJILLE!


Rauma 22.2.
Tunturiketun Imar Himbrimi PEK1

Tuusniemi 21.2.
Garpur JUN EH2
Lone Star Krunur AVO T
Tunturiketun Kinna VAL ERI1 PN1 ROP RYP-4


NÄYTTELYTULOKSIA VUODELTA 2008

Helsinki 13.12.
Lone Star Krunur AVO H
Tunturiketun Nett Freyjubra NUO EH1
Tunturiketun Kinna VAL EH2


Jkl 22.11.
Kersins Bjartur II AVO H
Lone Star Krunur AVO ERI1 SERT CACIB PU1 ROP
Tunturiketun Nanna Finna NUO T
Tunturiketun Nett Freyjubra NUO H
Hekla fra Timburhusinu VAL T
Tunturiketun Kinna VAL EH1


Hämeenlinna 24.8.
Tunturiketun Litli Stjarni JUN H

Heinola 17.8.
Tunturiketun Kinna VAL ERI1 PN1 ROP

Kouvola 16.8.
Tunturiketun Kinna VAL ERI1 PN1 ROP

Kuopio 3.8.
Tunturiketun Lukka Snjokorn PEK1 KP VSP pentu
Kersins Bjartur NUO EH1
Lone Star Krunur AVO EH1
Tunturiketun Vaskur VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN EH2
Tunturiketun Kinna VAL ERI1 PN3 V-CACIB


Kuopio 2.8. 
Tunturiketun Lukka Snjokorn PEK2
Lone Star Krunur AVO H
Tunturiketun Vaskur VAL ERI2 PU3
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN EH


Islanninkoirat ry erikoisnäyttely 1.8. Kuopio, tuomari Eli Marie Klepp, Norja
Tunturiketun Hnokki TUR2
Tunturiketun Odinn TUR1 KP Paras turistiluokan koira
Tunturiketun Lukka Snjokorn PEK3
Funi fra Esjubergi NUO EH2
Kersins-Bjartur NUO ERI1
Litgeisli Bangsi NUO EH3
Lone Star Krunur AVO EH
Tunturiketun Udi Raudsokki AVO ERI4
Tunturiketun Ötull Arnar AVO EH
Tunturiketun Urnir Rodi VAL ERI3
Tunturiketun Vaskur VAL EH
Tunturiketun Nanna Finna JUN EH
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN EH
Blackstar Snella Gudridur AVO ERI2
Tunturiketun Ögn Apla AVO ERI
Tunturiketun Önn Abba AVO EH
Tunturiketun Fifilla VAL ERI
Tunturiketun Kinna VAL ERI
Tunturiketun Thordis VAL ERI3
Tunturiketun Salkavalka VET ERI4
Tunturiketun kasvattajaluokka KASV 2 KP, mukana olivat Udi, Kinna, Salkavalka sekä Disa, kiitos osallistumisesta ryhmän koirille kuten kaikille kasvateilleni & sijoituskoirille omistajineen runsaasta osallistumisesta erikoisnäyttelyyn!

Kuopio 1.8. Sawo Show
Tunturiketun Lukka Snjokorn PEK1 KP ROP pentu

Leivonmäki 13.7.
Tunturiketun Kinna VAL ERI1 PN1 ROP

Mikkeli 5.7.
Blackstar Snella Gudridur AVO T
Tunturiketun Kinna VAL ERI1 ROP

Pieksamäki 7.6.
Kersins Bjartur II NUO EH1


Panelia 25.5.
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN EH1

Helsinki 24.5.
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN ERI1 SERT PN1 VSP

Joensuu 18.5.
Lone-Star Krunur AVO EH1
Tunturiketun Nanna Finna JUN T


Joensuu 17.5.
Lone-Star Krunur AVO EH2
Tunturiketun Nanna Finna JUN EH1


SPKL erikoisnäyttely 11.5.
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN ERI1 SERT PN1 ROP

Mikkeli 10.5.
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN EH2
Tunturiketun Kinna VAL ERI1 PN1 ROP RYP-3, ONNEA!

Hollola 1.5.
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN EH2

Lahti 26.4.
Tunturiketun Nett Freyjubra JUH EH1

Jyväskylä 20.4
Kersins-Bjartur II JUN T
Lone-Star Krunur AVO T
Tunturiketun Kinna VAL ERI1 PN1 CACIB ROP

Kiuruvesi 19.4.
Lone Star Krunur AVO H

Lappeenranta 24.3.
Tunturiketun Nanna Finna JUN EH3
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN EH2

Tampere 15.3.
Funi fra Esjubergi JUN H
Tunturiketun Nett Freyjubra JUN EH1
Tunturiketun Ögn Apla AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
Fina v d Swaenepoel VAL ERI1 PN2 V-CACIB
Tunturiketun Kinna VAL ERI2 PN3

Hekla fra Timburhusini VAL ERI4

Tuusniemi 26.2.
Kersins-Bjartur II JUN EH1
Lone Star Krunur NUO ERI1 PU1 SERT ROP
Tunturiketun Udi Raudsokki AVO EH2


Eno 2.2.
Tunturiketun Nanna Finna JUN EH1
Tunturiketun Ögn Apla AVO ERI1 SERT PN1 VSP