Red Rublev

 

Red Rublev Great Danes

Home
Present Tänään
Past Muistoissa
Puppies Pentuja
Litters Pentueet
Pictures Kuvia

 SOME NEWS 

JOTAIN UUTISIA


ROP=rotunsa paras,BOB= Best of Breed
VSP=vastakkaisen sukupuolen paras, BOS=Best of Opposite Sex
PN=paras narttusijoitus (esim. PN2= toiseksi paras narttu)
PU=paras urossijoitus
BF=best female placement, BM=best male placement



2012

9.12. Helsinki Winner International Show
Alpine's Reach for Ultima Thule ROP/BOB, Cacib, FiWinner12
RR Cream PN3,varaCacib,varaSerti/ BF3,resCAC,resCacib
RR Cucculuuruu PU2,Serti,varaCacib/ BM2,CAC,resCacib

3.11. Tarto/Estonia International Show
RR Ruby StriderCitnalta PN2,varaCacib/BF2,resCacib
RR Sade PN3 EeSerti /BF3,EeCAC > Ee Ch

28.11. Seinäjoki International Show
RR Sade
PN3/BF3
RR Purple Rain Serti/CAC

7.10. Tuulos RR Ruby StriderCitnalta ROP/BOB
RR Razzle Dazzle PU3,varaSerti/BM3,resCAC
RR Rudolph Reindeer PU4/BM4
Samuraiwood's Flicka Freijan ROP pentu/BOB puppy
flicka

Finnish Great Dane Club's Color Speciality 2012
Tanskandoggi yhdistyksen värinäyttely 2012
BIS2  RR Rebel Yell
Rebel Yell


cucculuuruu
9.9. Helsinki RR Cucculuuruu VSP,Serti/BOS,CAC
RR Tabula Rasa PU2,varaSerti/BM2,resCAC


2.9. Högbo Bruk, Sweden International Show
Alpine's Reach for Ultima Thule PN3/BF3, SE CAC > SE Ch
Kookos

1.9. Helsinki RR Ustinov PU3,Serti/BM3,CAC
RR Cucculuuruu PU4,varaSerti/BM4,resCAC

1.9. Tampere RR Orion PU2/BN2

26.8. Tervakoski International Show RR Puple Rain PU3,varaCacib/BM3,resCacib
Alpine's Reach for Ultima Thule PN2,varaCacib/BF3,resCacib

12.8. Raisio RR Orion PU3/BM3

11.8. Helsinki RR Chocolate VSP,Serti/BOS,CAC
RR Ustinov PU3,Serti/BM3,CAC

5.8.
Pärnu/Estonia International Show RR Rebel Yell PN2,varaCacib/BF2,resCacib

5.8. Kuopio International Show
Alpine's Reach for Ultima Thule PN2,varaCacib/BF2,resCacib
RR Chocolate PN3,varaSerti/BF3,resCAC

4.8. Nokia RR Orion PU3,Serti/BM3,CAC>Fi Ch
orion

4.8. Pärnu/Estonia International Show
RR Ruby StriderCitnalta VSP, Ee serti,Cacib/BOS Ee CAC,Cacib >Ee Ch
RR Rebel Yell PN2,varaCacib/BF2,resCacib

4.8.
Kuopio International Show
Alpine's Reach for Ultima Thule VSP/BOS,Cacib
RR Chocolate PN3,varaSerti,varaCacib/BF3,resCAC,resCacib
RR Ustinov PU4,varaSerti/BM4, resCAC

3.8. Kuopio International Show
RR Chocolate PN4,varaSerti/BF4,resCAC
RR Ustinov varaSerti/resCAC

28.7. Mikkeli International Show RR Chocolate VSP,Serti,Cacib/ BOS,CAC,Cacib
RR Ustinov PU4/BM4

15.7. Lammi RR Ustinov PU2,varaSerti/BM2,resCAC
RR Razzle Dazzle PU3/BM3
RR Orion PU4/BM4
RR Cream PN4/BF4

7.7. Karjaa International Show RR RubyStriderCitnalta VSP/BOS,Cacib
RR Cucculuuruu PU3/BM3

1.7. Rantasalmi RR Rebel Yell PN2/BF2

30.6. Tanskandoggien erikoisnäyttely 2012/
Great Dane Speciality 2012
RR Rebel Yell VSP/BOS

16.6. Helsinki International Show RR Cream PN4,varaSerti/BF4, resCAC

10.6. Salo RR Drogheda PU3,Serti/BM3,CAC>Fi Ch
Drogheda


9.6. Keitele RR O'hara PN3,Serti/BF3,CAC > Fi Ch

3.6. Lohja RR Cream ROP,Serti /BOB, CAC

20.5. Riihimäki RR Orion PU3, varaSerti/BM3, resCAC
RR Chocolate VSP, Serti/ BOS,CAC

19.5. Somero RR Razzle Dazzle PU4, varaSerti/BM4, resCAC

6.5. Harjavalta RR Ustinov PU2,Serti/BM2,CAC
RR Orion PU3,varaSerti/BM3,resCAC

6.5. Lahti RR Cream PN2,varaSerti/BF2,resCAC
cream


29.4. Lahti International Show RR Rebel Yell VSP/BOS,Cacib


31.3.
Suomen Tanskandoggi Yhdistyksen  Pentu- juniori- ja veteraaninäyttely 2012
Finnish Great Dane Club's Puppy Junior and Veteran Show 2012

RR Cucculuuruu Best in Show IV
cucculuuruu
BIS V Kasvattajaluokka / Breeder Group
(RR Cucculuuruu, RR Cream, RRWoodoo)
breeder class


15.1. Lahti RR Ruby StriderCitnalta ROP, Serti>Fi Mva /BOB,CAC>Fi Ch
RR Ustinov PU4/BM4

14.1. Kajaani International Show RR Rebel Yell VSP/BOS,Cacib

2011

Finnish Great Danes Club's Puppy of the year 2011
Suomen Tanskandoggi yhdistyksen vuoden pentu 2011
Red Rublev Ustinov

ustinov

3.12. Helsinki International Show RR Rebel Yell PN2/Serti,varaCacib > Fi Mva
BF2/CAC, resCacib > Fi Ch

20.11. Jyväskylä International Show
ruby
RR Ruby StriderCitnalta PN4,varaSerti/BF4,resCAC
RR Ustinov varaSerti/resCAC

19.11. Jyväskylä International Show RR Ruby StriderCitnalta PN4,varaSerti/BF4,resCAC

Finnish Great Dane Club's Color Speciality 2011
Tanskandoggi yhdistyksen värinäyttely 2011

BIS breeder
BIS kasvattajaluokka/Breeder
(RR Orion, Ch RR Sade, Ch RR Walkyria, Ch RR Woodoo)

helisain Scarlet
BIS jälkeläisluokka/Offsprings Class Ch Helisain Scarlet (9,5 years)
(Ch RR Sade, Ch RR Walkyria, Ch RR Woodoo)

woodoo
ROP/BOB, BIS 4 Ch RR Woodoo


22.8. Suonenjoki RR Rebel Yell PN3/BF3

14.8. Helsinki RR Ruby StriderCitnalta ROP,Serti/BOB,CAC
RR Shiva PN2,varaSerti/BF2,reCAC

14.8. Joensuu RR Rebel Yell VSP,Serti/BOS,CAC
14.8. Turku RR Orion PU3,varaSerti/BM3,resCAC

17.7. Pöytyä RR Ustinov ROP pentu/BOB puppy

10.7. Heinävesi RR Rebel Yell PN2,varaSerti/BF2,resCAC

9.7. Lammi RR Ustinov ROP pentu/BOB puppy
RR Sergei ROP,Serti>Fi Mva/BOB,CAC>Fi Ch
RR Tango VSP,Serti/BOS,CAC
Sergei
Photo: Johanna Boman

3.7. Karjaa RR Ustinov ROP pentu/BOB puppy
RR Ruby StriderCitnalta VSP,Serti/BOS,CAC

2.7. Juva RR Rebel Yell ROP,Serti/BOB,CAC

2.7. Tuusula RR Ruby StriderCitnalta PN2,varaSerti/BF2,resCAC

19.6. Riihimäki RR Ustinov ROP pentu/BOB puppy

18.6. Kotka International Show RR Shiva PN2,varaSerti,varaCACIB/BF2,resCAC,resCACIB

18.6. Lapinlahti RR Rebel Yell VSP,serti/BOS,CAC

12.6. Riga/Latvia RR Sade ROP,Cacib/BOB,Cacib


11.6. Riga/Latvia RR Sade ROP,Serti,Cacib/BOB,CAC,Cacib > Lt Ch

11.6. Pieksämäki RR Rebel Yell PN2,varaSerti/BF2,resCAC

5.6.
Mänttä RR Rebel Yell VSP,Serti/BOS, CAC

29.5. Varkaus RR Rebel Yell PN3,Serti /BF3, CAC

21.5. Helsinki International Show RR Tango PN3/BF3

15.5. Rauma RR Orion PU3,varaSerti/BM3,resCAC

1.5. Lahti Puppy Show RR Ustinov  ROP/BOB

16.4. Outokumpu,
RR Rebel Yell ROP,Serti,RYP 3/BOB,CAC,BIG 3

19.3. Tuusniemi, RR Rebel Yell PN2,Serti/BF2,CAC

13.3.
Suomen Tanskandoggi Yhdistyksen  Pentu- juniori- ja veteraaninäyttely 2011
Finnish Great Dane Club's Puppy Junior and Veteran Show 2011

Best in Show Red Rublev Rebel Yell
RR Rebel Yell

Best in Show 2. Breeder Group /kasvattajajuokka
RR Ruby StriderCitnalta,
RR Rebel Yell, RR Purple Rain
Breeder Class BIS2

2. 12-18 kk luokassa/2. 12-18 months class RR Ruby StriderCitnalta
1. 9-12 kk vanha uros /1. 9-12 months old male RR Purple Rain
pics /kuvia

20.2. Lohja Puppy Show RR Purple Rain VSP/BOS

6.2. CIB Fi Ee Se Ch Helisain Selina & Fi Se Ch Helisain Scarlet 9 years/vuotta!
Selina is dam of RR litter's D & F - Selina on RR D & F pentujen emä
Scarlet is dam of RR litter's W & S - Scarlet on RR W & S pentujen emä

 

22.1. Turku International Show RR Orion PU4, varaSerti/BM4, resCAC



2010

Ruby
12.12. Helsinki KV Näyttely/International Show
RR Ruby StriderCitnalta Junior Winner 2010, serti/CAC
Alpines Reach for Ultima Thule PN4/BF4

Kookos
11.12. Helsinki KV näyttely/International Show
Alpines Reach for Ultima Thule PN3,Serti/BF3, CAC> Fi Ch
RR Rebel Yell Helsinki Junior Winner 2010
 
27.11. Helsinki PuppyShow RR Purple Rain VSP/BOS

26.9. Eckerö KV näyttely/International Show
Alpine's Reach for Ultima Thule PN2,varaSerti,varaCacib/ BF2,resCAC,resCacib

Finnish Great Dane Club's Color Speciality 2010
Tanskandoggi yhdistyksen värinäyttely 2010

Sade
BIS 3 Ch RR Sade
Woodo & Walkyria
BIS 2 pari /couple Ch RR Woodoo & Ch RR Walkyria
Helisain Scarlet, RR Walkyria,Sade&Woodoo
BIS 2 Jälkeläisluokka/Offspring Class Fin & S Ch Helisain Scarlet
(Ch RR Walkyria, Ch RR Sade & Ch RR Woodoo)
Helisain Scarlet
Fin & S Ch Helisain Scarlet BISveteraani / BISveteran 8,5 vuotta/years
dam of RR litter's W & S / RR W & S pentuiden emä

29.8. Tervakoski Kansainvälinen näyttely/International Show
RR Sade PN3/BF3

21.8. Kouvola Alpine's Reach for Ultima Thule PN2,Serti /BF2,CAC
RR Ruby StriderCitnalta PN4,varaSerti /BF4,resCAC
RR Sergei PU4/BM4

Drogheda
15.8. Raisio RR Drogheda PU3,varaSerti /BM3, resCAC

15.8. Raisio RR Orion PU4/BM4

Ruby
8.8. Kuopio Kansainvälinen näyttely/ International Show
RR Ruby StriderCitnalta PN2,varaSerti,/BF2,resCAC

Kookos
8.8. Kuopio Kansainvälinen näyttely/ International Show
Alpine's Reach for Ultima Thule PN3,varaCacib/BF3,resCacib

7.8. Nokia RR Orion PU4/BM4

6.8. Kuopio Kansainvälinen näyttely/ International Show
RR O'hara varaSerti/resCAC

6.8. Kuopio Kansainvälinen näyttely/ International Show
Alpine's Reach for Ultima Thule PN2,Serti,varaCacib/BF2,CAC,resCacib

1.8. Rantasalmi RR Rebel Yell PN3, varaSerti /BF3,resCAC

31.7. Ristiina RR Sergei PU3,Serti /BM3,CAC

18.7. Helsinki Pentunäyttely / Puppy Show
RR Ruby StriderCitnalta ROP/BOB

Sergei
17.7. Mäntsälä RR Sergei PU4/BM4
RR Tango PN4/BF4

Kookos
Alpine's Reach for Ultima Thule
17.7. Mäntsälä PN2,Serti / BF2,CAC
11.7. Karjaa VSP,Serti / BOS,CAC

Hinku
4.7. Pori KV Näyttely/International Show
Bullterrier "Hinku" ROP/ BOB,Cacib

Orion
4.7. Pori KV Näyttely/International Show
RR Orion PU2,Serti,varaCacib>Cacib / BM2,CAC, ResCacib>Cacib

4.7. Pori KV Näyttely/International Show
RR Ruby Strider Citnalta ROP pentu / BOB puppy

19.6. Kotka KV näyttely/International Show
RR Tango PN3, varaSerti/BF3, resCAC
RR Shiva PN4 / BF4

Ruby
13.6. Vantaa Pentunäyttely / Puppy Show
RR Ruby Strider Citnalta ROP / BOB

Rebel Yell
6.6. Tanskandoggiyhdistyksen erikoisnäyttely 2010
Finnish Great Dane Club's Speciality 2010
BIS Pentu /Puppy RR Rebel Yell

Kookos
6.6. Tanskandoggiyhdistyksen erikoisnäyttely 2010
Finnish Great Dane Club's Speciality 2010
Alpine's Reach for Ultima Thule PN3,Serti / BF3,CAC

23.5. Helsinki Kansainvälinen näyttely International Show
Bullterrier "Hinku" PN2, varaCacib/BF2,resCAC

16.5.  Riihimäki Pentunäyttely Puppy Show
RR Rebel Yell ROP/BOB, RYP1/BIG1, BIS4

Kookos & Sergei
15.5. Rauma RR Sergei ROP, Serti / BOB, CAC
Alpine's Reach for Ultima Thule VSP, Serti / BOS, CAC

8.5.
Suomen Tanskandoggi Yhdistyksen  Pentu- juniori- ja veteraaninäyttely 2010
Finnish Great Dane Club's Puppy Junior and Veteran Show 2010

 rebel yell

 RR Rebel Yell, 6 kk/months Paras pentu/Best puppy & Best in Show
Ruby
RR Ruby StriderCitnalta,6 kk/months
2. 5-7 kk narttupentu, kunnia palkinto / 2.best of 5-7 months bitches
Breeder Class
Kasvattajaluokka /Breeder Class BIS V:
RR Tabula Rasa, RR Ruby StriderCitnalta & RR Rebel Yell

Kookos
2.5. Somero
Alpines Reach for Ultima Thule
ROP,Serti/BOB,CAC
25.4. Lahti KV näyttely/Intenational Show
Alpines Reach for Ultima Thule PN3,Serti/BF3,CAC

10.4.Kankaanpää RR Drogheda PU2,varaSerti/ BM2,resCAC


Kookos
21.3. Tampere KV näyttely/Intenational Show
Alpines Reach for Ultima Thule PN2,Serti,varaCacib/ BF2,CAC,resCacib

O'hara
21.2. Tuusniemi  RR O'hara PN2,Serti/ BF2,CAC

O'hara
9.1. Kajaani KV näyttely/Intenational Show
RR O'hara PN3,Serti/ BF3,CAC


Back