Jääkiekon MM-kisat 2010 - Otteluohjelma

Jääkiekon MM-Kisojen 2010 otteluohjelma koostuu alkusarjasta, välisarjasta, puolivälieristä, välieristä, pronssi- ja loppuottelusta.
Saksa, Köln ja Mannheim, 7.5. – 23.5.2010


Pelipäivä Halli, aloitusaika Ottelu Lopputulos
ALKUSARJA
Perjantai 7.5. Gelsenkirchen USA - Saksa 1 - 2 ja
Lauantai 8.5. Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Kanada - Italia
Suomi - Tanska
Sveitsi - Latvia
5 - 1
1 - 4
3 - 1
Sunnuntai 9.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Valko-Venäjä - Kazakstan
Tshekki - Ranska
Slovakia - Venäjä
Norja - Ruotsi
5 - 2
6 - 2
1 - 3
2 - 5
Maanantai 10.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
USA - Tanska
Sveitsi - Italia
Saksa - Suomi
Latvia - Kanada
1 - 2 ja
3 - 0
0 - 1
1 - 6
Tiistai 11.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Venäjä - Kazakstan
Tshekki - Norja
Valko-Venäjä - Slovakia
Ruotsi - Ranska
4 - 1
2 - 3
2 - 4
3 - 2
Keskiviikko 12.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Tanska - Saksa
Italia - Latvia
Suomi - USA
Kanada - Sveitsi
1 - 3
2 - 5
3 - 2
1 - 4
Torstai 13.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Venäjä - Valko-Venäjä
Ranska - Norja
Kazakstan - Slovakia
Ruotsi - Tshekki
3 - 1
1 - 5
1 - 5
1 - 2
VÄLISARJA
Ylemmät jatkosarjat
Perjantai 14.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Slovakia - Tanska
Kanada - Norja
Suomi - Valko-Venäjä
Ruotsi - Latvia
0 - 6
12 - 1
2 - 0
4 - 2
Lauantai 15.5. Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Venäjä - Saksa
Sveitsi - Tshekki
3 - 2
3 - 2
Sunnuntai 16.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Tanska - Venäjä
Latvia - Norja
Saksa - Valko-Venäjä
Ruotsi - Kanada
1 - 6
5 - 0
1 - 2 ja
3 - 1
Maanantai 17.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Suomi - Slovakia
Norja - Sveitsi
Valko-Venäjä - Tanska
Tshekki - Latvia
5 - 2
3 - 2
2 - 1
3 - 1
Tiistai 18.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Slovakia - Saksa
Kanada - Tshekki
Venäjä - Suomi
Sveitsi - Ruotsi
1 - 2
2 - 3
5 - 0
0 - 5
PUTOAMISSARJA
Lauantai 15.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
USA - Kazakstan
Italia - Ranska
10 - 0
1 - 2
Sunnuntai 16.5. Köln, 13:15
Mannheim, 13:15
Ranska - USA
Italia - Kazakstan
0 - 4
2 - 1
Tiistai 18.5. Köln, 13:15
Mannheim, 13:15
USA - Italia
Kazakstan - Ranska
3 - 2 rl
3 - 5
PUOLIVÄLIERÄT
Torstai 20.5. Köln, 17:15
Mannheim, 17:15
Köln, 21:15
Mannheim, 21:15
Suomi - Tshekki
Ruotsi - Tanska
Venäjä - Kanada
Sveitsi - Saksa
1 - 2 rl
4 - 2
5 - 2
0 - 1
VÄLIERÄT
Lauantai 22.5. Köln, 15:00
Köln, 19:00
Ruotsi - Tshekki
Venäjä - Saksa
2 - 3 rl
2 - 1
PRONSSIOTTELU
Sunnuntai 23.5. Köln, 17:15 Ruotsi - Saksa 3 - 1
LOPPUOTTELU
Sunnuntai 23.5. Köln, 21:30 Venäjä - Tshekki 1 - 2
 
A-lohko: Venäjä, Valko-Venäjä, Slovakia ja Kazakstan (Köln)
B-lohko: Kanada, Sveitsi, Latvia ja Italia (Mannheim)
C-lohko: Ruotsi, Tshekki, Norja ja Ranska (Mannheim)
D-lohko: Suomi, USA, Saksa ja Tanska (Köln)


Jääkiekon MM-kisat 2010
Lohkojako
Otteluohjelma

(Julkaistu 9.12.2009 | Päivitetty 23.5.2010 klo 23:55)
Nedstat Basic - Free web site statistics Personal homepage website counter