Öjbergsloppet / Öjbergetinhiihto - 2022

R E S U L T A T

© Sundom IF Skidsektion

Tuloste on valmis 13:26:10

Tävlingsklasser: D/N; H/M; D/N; H/M; D/N; H/M; D/N; H/M; D/N; H/M; D/N; H/M

D/N 08Damer / Naiset - 08 2 km K, situation
1.3Elin ErikssonIF Femman7:04.2
2.2Signe TräskelinSolf IK7:43.2  +39.0
3.4Greta GrandellSundom IF8:04.2  +1:00.0
4.1Isabella TrompariSundom IF12:46.6  +5:42.4
Lista klasserna
H/M 08Herrar / Miehet - 08 2 km K, situation
1.14Edgar StrömSundom IF7:07.9
2.11Robin HärtullIF Femman7:55.4  +47.5
3.13Felix SmedsSundom IF8:47.1  +1:39.2
4.15Alexander GrannasIF Femman9:44.7  +2:36.8
5.12Neil TrompariSundom IF10:09.4  +3:01.5
Lista klasserna
D/N 10Damer / Naiset - 10 2 km K, situation
1.24Riina HonkilahtiTeuvan Rivakka6:21.2
2.22Saga NordkvistSundom IF6:40.4  +19.2
3.23Klara SmedsSundom IF6:45.0  +23.8
4.26Maja CainbergSundom IF6:53.0  +31.8
5.27Bianca StrömIF Femman7:28.9  +1:07.7
Lista klasserna
H/M 10Herrar / Miehet - 10 2 km K, situation
1.32León FagerholmIF Brahe5:33.7
2.38Lenni RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät5:40.7  +7.0
3.34Viljo PouttuVaasan Hiihtäjät5:43.9  +10.2
4.35Aaro HurinVähänkyrön viesti5:45.9  +12.2
5.33Axel SmedlundSundom IF6:17.0  +43.3
6.36Josef StrömSundom IF6:19.0  +45.3
7.37Noah SandåsSundom IF7:10.8  +1:37.1
Lista klasserna
D/N 12Damer / Naiset - 12 4 km K, situation
1.55Veera SalokangasVörå IF13:58.4
2.50Filippa StrömIF Femman15:26.8  +1:28.4
3.52Julia NordmanVörå IF15:43.1  +1:44.7
4.54Benedikta WikströmSolf IK16:14.6  +2:16.2
5.51Molly StaffansSundom IF22:07.7  +8:09.3
Lista klasserna
H/M 12Herrar / Miehet - 12 4 km K, situation
1.62Elwin FrödingIF Fyren12:31.1
2.65Peetu HonkilahtiTeuvan Rivakka14:23.6  +1:52.5
3.67Sindre RamstedtIF Fyren14:26.7  +1:55.6
4.69Linus SmedsSundom IF14:36.9  +2:05.8
5.63Edvin SmedlundSundom IF14:45.8  +2:14.7
6.61Jonatan HautalaSundom IF15:17.8  +2:46.7
7.64Jaakko OinasVaasan Hiihtäjät16:22.7  +3:51.6
8.70Elis TräskelinSolf IK16:57.4  +4:26.3
9.66Vidar JanssonSundom IF19:11.6  +6:40.5
Lista klasserna
D/N 14Damer / Naiset - 14 4 km K, situation
1.81Celina NordkvistIF Femman13:51.5
2.83Moona HonkilahtiTeuvan Rivakka14:30.6  +39.1
3.82Alina GrannasVörå IF15:23.6  +1:32.1
4.84Oosa PouttuVaasan Hiihtäjät17:10.7  +3:19.2
Lista klasserna
H/M 14Herrar / Miehet - 14 4 km K, situation
1.91Marius RamstedtIF Fyren11:25.4
2.93Elias ErikssonIF Femman11:41.8  +16.4
3.92Arvi RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät13:01.0  +1:35.6
Lista klasserna
D/N 16Damer / Naiset - 16 10 km K, situation
1.100Ida NordkvistIF Femman33:56.0
Lista klasserna
H/M MOTIHerrar / Miehet - Motion / Kunto 20 km K, situation
1.123Isac RönnqvistSundom IF1:14:35.8
2.122Kyösti RajalaSundom IF1:24:46.5  +10:10.7
Lista klasserna
D/NDamer / Naiset 20 km K, situation
1.133Wilma HjerpeNorrvalla Ski Team1:04:00.1
2.134Ellinor HalonenNärpes Kraft Skidförening1:04:41.6  +41.5
3.132Linda HyötyIF Femman1:06:46.7  +2:46.6
4.131Sara RönnqvistSundom IF1:14:36.3  +10:36.2
Lista klasserna
H/MHerrar / Miehet 20 km K, situation
1.153Christoffer LindvallTeam Mäenpää53:10.7
2.141Toni KeteläIF Minken54:11.6  +1:00.9
3.149Casper HjerpeNorrvalla Ski Team56:07.3  +2:56.6
4.154Jori Selkämäki 56:20.5  +3:09.8
5.151Noah SjöblomIF Femman58:06.7  +4:56.0
6.145Alexander KansaMalax IF58:37.8  +5:27.1
7.155Otto Domars 59:23.2  +6:12.5
8.144Filip StarkIF Femman1:00:23.5  +7:12.8
9.147Isak FinskasIF Femman1:00:25.9  +7:15.2
10.152Thomas RamstedtIF Fyren1:00:42.6  +7:31.9
11.146Adam HolmIF Minken1:01:27.3  +8:16.6
12.140Christian KantolaSundom IF1:04:55.1  +11:44.4
13.156Ulf Nylund 1:05:22.1  +12:11.4
14.142Patrik EhnströmWasa Endurance1:09:00.4  +15:49.7
Lista klasserna