Linkit:

Israelin Helsingin Suurlähetystö

Keren Kajemet Finland ry

Helsingin Juutalainen seurakunta

Helsingin juutalainen koulu
http://www.jewish.edu.hel.fi/

---


KAF-metsä

---

Israel-Suomi -ystävyysseuran aktiivinen puuhanainen on Ilana Lapidot 
Tzora'an kibutsin pitkäaikainen jäsen, jo vuodesta 1949 alkaen.
 
lapidot@tzora.co.il
ilanay-t@bezeqint.net 
Pj.:na jatkaa edelleen prof. Shmuel Moreh

---

Israel-ystävyystoimikunnan jäsenjärjestöt:

puheenjohtaja:
Jerusalemin kansainvälinen kristillinen suurlähetystö, Suomen osasto, ICEJ
- Remes John, john.remes@saunalahti.fi +358 44 263 5084

varapuheenjohtaja:
Suomen Karmel-yhdistys ry  
- Kalevi Perälä, karmel@karmel.fi +358 44 273 7544

Eduskunnan Israel-ystävyysryhmä
- Leena Rauhala
, jäsen, leena.rauhala@eduskunta.fi +358 50 511 3176

Gesher Hajetsia ry 
- Olavi von Bell, jäsen, olavi.vonbell@phnet.fi +358 40 579 1204 

Gesher-Instituutti ry
 
-  Kauko L. A. Vuorenpää, jäsen, 
+358 40 726 3488

Hadassah Suomi-Finland-yhdistys

Keren Kajemet Finland ry  
- Ethel Salutskij, jäsen, kkl@kolumbus.fi +358 50 512 4624

( Shorashim fellowship 
- Amanita Marvin, jäsen )

Suomen ev.lut. Kansanlähetyksen Israel-toimikunta  
- Esko Siljanen, jäsen, esko.siljanen@evl.fi +358 50 594 6052

Suomen Helluntaiherätyksen Israel-toimikunta 
Fida International
- Harri Kröger, jäsen, hekk@saunalahti.fi   +358 50 502 9003
- Paula Junttila, jäsen, paula.junttila@fida.info  +358 40 450 8218


Suomen WIZO ry
 
- Eva Bensky, jäsen, wizo.finland@pp.inet.fi +358 40 539 3350

Suomi-Israel Yhdistysten Liitto ry 

- Seppo Seppälä, jäsen,
svseppala@kolumbus.fi  +358 50 369 0832

Tarkkailijajäsen:
Israelin suurlähetystö
info@helsinki.mfa.gov.il +358 9 6812020


---


Eduskunnan Israel-ystävyysryhmä 2011-2015:

Jääskeläinen Jouko, puheenjohtaja (kd)
Rauhala Leena

---


Ariel Livson

Erikoisnäyttely Holocaustista


Jyväskylän kaupunki - kansainvälinen toiminta

Professori Amir Averbuch


Professori Amir Averbuchin kotisivu


Tel Aviv

Jyväskylän kaupungin kulttuurihakemisto

Jyväskylän kaupungin tapahtumakalenteri

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Jyväskylän Suomi-Israel -yhdistys ry

Laita sähköpostia yhdistykselle

Kotisivu