38. Kivijärvi hiihdot 28.2.2021

Naiset alle 10 v 2,5km

1.5Ruokostenpohja HillaSki Jyväskylä8:47,2
2.2Hokajärvi EerikaViitasaaren Viesti10:16,3
3.3Pehkonen EnnaKinnulan Kinuski Tea12:33,3
4Särkinen NettaKinnulan Kinuski TeaKesk.

Miehet alle 10v. 2,5 km

1.8Tossavainen TaavettiÄänekosken Huima9:20,0
2.10Pirttinen AatosSeinäjoen Hiihtoseur9:45,0
3.7Tiisanoja EliasKeuruun Kisailijat10:43,4
4.9Kinnunen Tino Markus EemKinnulan Kinuski Tea12:07,8

Naiset alle 12v 3km

1.12Hänninen IdaSki Jyväskylä9:19,9
2.13Virtanen JuliaÄänekosken Huima12:40,2
3.15Tarvainen SaimiKannonkosken Kiho14:01,6
4.14Kuivaniemi Josefiina IslKinnulan Kinuski Tea17:26,4

Miehet alle 12v 3 km

1.22Saari IlmariÄhtärin Urheilijat9:34,1
2.19Hokajärvi MiskaViitasaaren Viesti9:37,4
3.20Äyrämö MiloSki Jyväskylä10:00,7
4.18Kahelin VeikkoViitasaaren Viesti11:56,3
5.17Manninen TomiKivijärven Kivekkäät14:09,8
6.21Pigg OnniKivijärven Kivekkäät14:36,6

Naiset alle 14v. 3 km

1.26Korhonen MinjaSiilinjärven Hiihtos9:29,1
2.31Saari MinttuÄhtärin Urheilijat9:54,6
3.27Karkiainen HetaliinaKeuruun Kisailijat9:56,0
4.24Kautto TaruÄänekosken Huima10:10,6
5.30Syrjä AlmaKinnulan Kinuski Tea10:16,4
6.32Soanvaara AiniSki Jyväskylä10:36,0
7.33Torkkola NooraSki Jyväskylä10:48,6
8.29Rutanen MinkaSki Jyväskylä11:26,6
9.28Hakala NeeaLapuan Virkiä12:22,4

Miehet alle 14 v 2x3km

1.35Tossavainen KalleÄänekosken Huima16:19,9
2.36Ruokostenpohja EliasSki Jyväskylä16:50,8
3.37Bai YunkaiKannonkosken Kiho21:38,5

Naiset alle 16v 2x3km

1.40Karkiainen HelmiKeuruun Kisailijat18:41,0
2.42Oja AlissaHimangan Urheilijat18:55,2
3.43Holm LottaliinaViitasaaren Viesti19:19,7
4.39Rutanen MeaSki Jyväskylä20:23,3
5.41Paananen SaanaKangasalan Kisa21:37,7

Miehet alle 16v. 2x3km

1.45Stenman VilhoUuraisten Urheilijat16:26,0
2.44Syrjä TatuKinnulan Kinuski Tea17:34,1

Naiset alle 18v 2x3km

1.47Pesonen VenlaSki Jyväskylä18:44,0
2.48Tossavainen SiiriÄänekosken Huima19:18,6

Naiset alle 20v 2x3km

1.50Jormakka TessaSki Jyväskylä21:54,0

Naiset 45v. 2x3km

1.53Hyytiäinen AnneSaarijärven Pullistu18:26,5
2.52Holm JohannaViitasaaren Viesti18:33,9

Miehet 65v 2x3km

1.55Laitinen JoukoPieksämäen Veikot18:00,7
2.57Klemets ThommyIF Fyren18:42,5
3.56Välimäki JuhaniKarstulan Kiva21:40,7

Miehet 55v 2x3km

1.59Lautanen JarmoAlajärven Ankkurit16:36,3
2.60Mäki KariJämsänkosken Ilves17:06,6
3.62Mäkelä JariKeuruun Kisailijat17:11,1
4.61Kytölä ArtoAlajärven Ankkurit17:26,4

Naiset 2x3km

1.69Kainulainen AnniHämeenlinnan Hiihtos15:51,0
2.68Alusniemi SiniIkaalisten Urheilija16:07,7
3.67Huuskonen TiiaViitasaaren Viesti16:38,0
4.65Hakala RiinaKuoreveden Kärki16:58,5
5.66Korpi MaaritIF Åsarna17:09,2
6.64Linna RonjaSki Jyväskylä18:05,2

Miehet 45v 4x3km

1.75Taipale KuismaVetelin Urheilijat30:22,6
2.73Holm JariViitasaaren Viesti31:23,8
3.74Haglund TommyIF Åsarna33:16,3
4.71Forsman Per-AndersVörå IF37:25,7
5.72Jokinen MarkoKarstulan Kiva39:27,0

Miehet alle 20v 4x3km

1.77Lakanen EetuPerhon Kiri34:41,2
2.78Etelämäki RoopeToholammin Urheilija35:25,3

Miehet 4x3km

1.80Kinnunen MiikkaPohti SkiTeam28:07,2
2.92Mantere TimoIlmajoen Kisailijat28:11,3
3.89Lähdemäki SamiSaarijärven Pullistu28:42,9
4.88Sipilä TuroVuokatti Skiteam Kai28:46,7
5.82Maunuksela VilleImatran Urheilijat29:06,3
6.84Jelonen HenriJämsänkosken Ilves29:41,4
7.86Gustafsson JoachimIF Femman29:58,8
8.81Karppanen PekkaSaarijärven Pullistu30:27,8
9.93Ritvaniemi JariKeuruun Kisailijat30:29,9
10.90Ollikainen RikuSiilinjärven Hiihtos31:09,7
11.83Huuskonen ToniViitasaaren Viesti31:13,9
12.85Uusitalo JannePihtiputaan Tuisku32:14,5
13.91Viitikko EeroTeuvan Rivakka32:38,9
14.87Etelämäki RoniToholammin Urheilija38:38,1