69. Keuruun Hiihdot (pk) Keuruu

T U L O K S E T

© Keuruun Kisailijat

Kilpailun sarjat: M10; N10; M12; N12; M14; N14; N16; M16; N18; M18; NYL; N20; M50
; M60; N40; N50; N60; MYL; M20; M40

M10 Miehet 10 vuotta 1.7 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Okko Koskinen            Lempäälän Kisa                6.40,2
  2. Elias Tiisanoja          Keuruun Kisailijat            7.49,3       1.09,1
  3. Arttu Jalasaho           Äänekosken Huima             10.01,4       3.21,2

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.7 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Ruokostenpohja     Ski Jyväskylä                 6.57,3
  2. Viivi Jarva              Ski Jyväskylä                 7.17,9         20,6
  3. Saara Järvinen           Ski Jyväskylä                 7.29,6         32,3
  4. Valpuri Heikkinen        Ski Jyväskylä                 7.31,9         34,6
  5. Aada Suutari             Ski Jyväskylä                 7.40,1         42,8
  6. Sanni Keskinen           Kangasalan Kisa               7.50,5         53,2
  7. Elli Leppä               Oriveden Ponnistus            8.21,5       1.24,2
  8. Alisa Äyrämö             Ski Jyväskylä                 8.37,3       1.40,0
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Herkko Heikkinen         Ski Jyväskylä                 6.03,2
  2. Kasper Ekonoja           Ski Jyväskylä                 6.12,8          9,6
  3. Milo Äyrämö              Ski Jyväskylä                 6.25,4         22,2
  4. Aleksi Saarela           Joutsan Pommi                 6.25,5         22,3
  5. Eemeli Suutari           Ski Jyväskylä                 6.35,8         32,6
  6. Saku Repo                Lempäälän Kisa                7.11,1       1.07,9
  7. Valtteri Hassinen        Ski Jyväskylä                 7.33,3       1.30,1
  8. Noel Piilonen            Äänekosken Huima              8.14,2       2.11,0

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ida Hänninen             Ski Jyväskylä                 6.02,6
  2. Scarlett Kopa            Pyhäjärven Pohti              7.03,0       1.00,4
  3. Iida Lavia               Joutsan Pommi                 7.30,5       1.27,9
  4. Elsa Pääkkönen           Ski Jyväskylä                 7.53,5       1.50,9
  5. Julia Puranen            Ski Jyväskylä                 7.55,1       1.52,5
  6. Minea Vesterinen         Ski Jyväskylä                 8.06,2       2.03,6
  7. Fanni Jokela             Kaipolan Vire                 8.50,5       2.47,9

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Topias Vuorela           IF Minken                     6.18,2
  2. Aleksi Jalasaho          Äänekosken Huima              6.48,0         29,8
  3. Aapo Kuronen             Jämsänkosken Ilves            7.04,2         46,0
  4. Arttu Remes              Keuruun Kisailijat            7.15,2         57,0
  5. Aapo Manner              Noormarkun Nopsa              9.33,6       3.15,4

 Keskeyttäneitä   1
  -  47.  40249338  Konsta Salminen          Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emilia Helmi             Noormarkun Nopsa              6.49,5
  2. Olivia Puranen           Ski Jyväskylä                 6.50,9          1,4
  3. Maija Vuori              Nakkilan Vire                 7.20,6         31,1
  4. Josefina Kankaanpää      Ski Jyväskylä                 7.28,0         38,5
  5. Taru Kautto              Äänekosken Huima              8.08,6       1.19,1
  6. Alma Syrjä               Kinnulan Kinuski Team         8.10,8       1.21,3
  7. Neea Lindroos            Noormarkun Nopsa              8.29,6       1.40,1
  8. Aino Koskinen            Lempäälän Kisa                8.49,7       2.00,2
  9. Aini Soanvaara           Ski Jyväskylä                 8.54,4       2.04,9
 10. Noora Torkkola           Ski Jyväskylä                 8.56,3       2.06,8
 11. Minka Rutanen            Ski Jyväskylä                 9.33,1       2.43,6

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anna Stenroos            Nakkilan Vire                14.10,2
  2. Heini Vuori              Nakkilan Vire                14.37,5         27,3
  3. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat           15.47,5       1.37,3
  4. Elli Lavia               Joutsan Pommi                16.05,2       1.55,0
  5. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves           16.56,3       2.46,1
  6. Saana Paananen           Kangasalan Kisa              17.14,9       3.04,7
  7. Mea Rutanen              Ski Jyväskylä                17.35,4       3.25,2
  8. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                17.50,2       3.40,0

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Mäntyvaara         Teiskon Urheilijat           13.36,1
  2. Eemil Koskinen           Teiskon Urheilijat           13.39,2          3,1
  3. Tatu Syrjä               Kinnulan Kinuski Team        14.06,5         30,4
  4. Väinö Koistinen          Joutsan Pommi                14.08,2         32,1
  5. Johannes Anttila         Ski Jyväskylä                14.28,7         52,6
  6. Olli Lindroos            Noormarkun Nopsa             17.54,4       4.18,3
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Räisänen           Ski Jyväskylä                13.25,6
  2. Venla Heinimaa           Kangasalan Kisa              14.00,2         34,6
  3. Pauliina Pirinen         Ski Jyväskylä                14.32,0       1.06,4
  4. Venla Haataja            Ylöjärven Ryhti              15.08,1       1.42,5
  5. Aino Pääkkönen           Ski Jyväskylä                15.08,4       1.42,8
  6. Viivi Syrjä              Kinnulan Kinuski Team        15.38,1       2.12,5
  7. Silja Lamminmäki         Kangasalan Kisa              15.55,8       2.30,2
  8. Siiri Rasimus            Ski Jyväskylä                16.02,9       2.37,3
  9. Venla Pesonen            Ski Jyväskylä                16.06,5       2.40,9
 10. Aino Manner              Noormarkun Nopsa             16.19,1       2.53,5
 11. Kati Vertanen            Saarijärven Pullistus        17.27,6       4.02,0
 12. Elviira Peltonen         Jämsänkosken Ilves           19.27,2       6.01,6
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elias Mäkinen            Kankaantaan Kisa             11.25,1
  2. Eelis Meriläinen         Jyväskylän Hiihtoseura       12.38,6       1.13,5
  3. Matti Mansikka           Liperin Hiihtoseura          12.39,5       1.14,4
  4. Juho Keskinen            Lempäälän Kisa               12.46,7       1.21,6
  5. Aukusti Arvola           Lempäälän Kisa               14.32,5       3.07,4
  6. Kasperi Raitala          Noormarkun Nopsa             14.32,7       3.07,6
Sarjaluettelo

NYL Naiset (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sini Alusniemi           Ikaalisten Urheilijat        12.31,2
  2. Ida Meriläinen           Ski Jyväskylä                13.19,9         48,7
  3. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             13.37,5       1.06,3
  4. Heidi Lindfors           Vaasan Hiihtäjät             13.39,5       1.08,3
  5. Petra Viirumäki          Visa Ski Team Kemi           14.05,1       1.33,9
  6. Janette Mäki             Karinaisten Kunto            14.09,9       1.38,7
  7. Tiia-Maria Talvitie      Jalasjärven Jalas            14.14,4       1.43,2
  8. Bettina Wikström         Perniön Urheilijat           14.55,4       2.24,2
  9. Ronja Linna              Ski Jyväskylä                15.38,0       3.06,8
 10. Pihla Hokkanen           Äänekosken Huima             15.53,1       3.21,9

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilma Tuominen           Tampereen Pyrintö            13.46,9
  2. Sara Leppäsalmi          Keuruun Kisailijat           14.52,0       1.05,1
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Timo Salminen            Ski Jyväskylä                12.56,2
  2. Kari Mäki                Jämsänkosken Ilves           13.46,4         50,2
  3. Keijo Vehkakoski         Jämsänkosken Ilves           14.02,0       1.05,8
  4. Esa Hynynen              Ski Jyväskylä                14.18,8       1.22,6
  5. Jarkko Kauppinen         Ski Jyväskylä                14.27,2       1.31,0
  6. Jouni Anttila            Pirkkalan Hiihtäjät          15.29,1       2.32,9
  7. Marko Jokinen            Karstulan Kiva               16.05,1       3.08,9
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arto Kytölä              Alajärven Ankkurit           14.32,9
  2. Antti Ojala              Tampereen Pyrintö            15.12,8         39,9
  3. Juhani Leppäsalmi        Keuruun Kisailijat           15.18,7         45,8
  4. Tapio Nieminen           Virtain Urheilijat           15.35,2       1.02,3
  5. Leo Ukkonen              Tampereen Pyrintö            15.42,3       1.09,4
  6. Voitto Parikka           Polvijärven Vauhti           17.23,3       2.50,4
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna Holm             Viitasaaren Viesti           16.08,9
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anne Hyytiäinen          Saarijärven Pullistus        15.38,3
  2. Katri Munukka            Ski Jyväskylä                15.41,0          2,7
  3. Tuula Rasimus            Ski Jyväskylä                17.24,6       1.46,3
  4. Heli Hyttinen            Äänekosken Huima             18.15,5       2.37,2

 Keskeyttäneitä   1
  - 159.  27437805  Jaana Kuittinen          Tampereen Yritys
Sarjaluettelo

N60 Naiset 60 vuotta (2x2,5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eila Jussila             Ski Jyväskylä                17.59,0
Sarjaluettelo

MYL Miehet (4x2,5km) 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Vuorela         IF Minken                    21.22,0
  2. Arsi Ruuskanen           Siilinjärven Hiihtoseura     21.42,3         20,3
  3. Eemil Helander           Keuruun Kisailijat           22.31,3       1.09,3
  4. Sami Lähdemäki           Saarijärven Pullistus        22.36,2       1.14,2
  5. Olli Jarva               Imatran Urheilijat           22.44,4       1.22,4
  6. Lassi Vuorinen           Skiteam 105                  23.25,9       2.03,9
  7. Petri Torvinen           Liperin Hiihtoseura          24.22,3       3.00,3
  8. Toni Huuskonen           Viitasaaren Viesti           25.37,1       4.15,1
  9. Markus Malmberg          Jämsänkosken Ilves           26.09,9       4.47,9
 10. Jonne Seppänen           Ski Jyväskylä                26.25,1       5.03,1
 11. Roope Lindroos           Skiteam 105                  26.40,3       5.18,3
 12. Ville Soininen           Iisalmen Visa                27.14,8       5.52,8

Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta (4x2,5km) 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Valtteri Heinimaa        Tampereen Yritys             23.27,8
  2. Antti Rolig              Ski Jyväskylä                25.05,8       1.38,0
  3. Sakari Hynynen           Ski Jyväskylä                26.10,6       2.42,8
  4. Lauri Pulkkinen          Ski Jyväskylä                27.07,4       3.39,6

 Keskeyttäneitä   1
  - 190.  33143358  Erno Ruuskanen           Siilinjärven Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta (4x2,5km) 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arto Nissinen            Keuruun Kisailijat           25.45,4
  2. Marko Leppämäki          Ylöjärven Urheilijat         26.18,2         32,8
  3. Jarmo Kuorinki           Äänekosken Huima             26.47,3       1.01,9
  4. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           26.56,2       1.10,8
  5. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat           27.10,2       1.24,8
  6. Pertti Pulkkinen         Ski Jyväskylä                27.47,8       2.02,4
  7. Ville Repo               Lempäälän Kisa               28.31,1       2.45,7

 Keskeyttäneitä   1
  - 196.  26613921  Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat
Sarjaluettelo