SUOMEN 5-19v YLEISURHEILUN ENNÄTYKSET ULKORATA/ABSOLUUTTISET ENNÄTYKSET
HUOM ! TILASTO ON TYÖN ALLA JA LISÄÄN LAJEJA VÄHITELLEN 

26 Tammikuuta 2020

koonnut Jarmo Nordberg

HALLIENNÄTYKSET katso täältä

i   = hallitulos
ok  = tuuli ≤ 2.0 m/s
w   = tuuli > 2.0 m/s
+   = väliaika

POJAT

40 m

 5 7.87            Rasmus Nissinaho            FIN 16. 7.05 Posio                 24. 6.11
   8.14     0.4    Samuel Salmela	       FIN 25. 9.09 Loimaa                29. 8.15
 6 6.85            Konsta Ervast               FIN  9. 2.95 Porvoo                 4. 8.01
 6 6.95i    -      Konsta Ervast               FIN  9. 2.95 Helsinki              25.11.01
 7 6.58     0.2    Mikko Kjäll                 FIN  7.12.98 Tampere               29. 9.06
 8 6.31     2.0    Emil Holmberg               FIN 19. 9.97 Parainen               5. 8.06
 9 6.20    -0.5    Elmer Vauhkonen             FIN  3. 1.06 Lapinlahti            30. 8.15
   
pallonheitto

 5 155 g    27.27  Mikko Rantanen              FIN 29.10.96 Mietoinen              1. 8.02
 6 155 g    35.65  Veikka Nordberg             FIN  9. 8.12 Rauma                 12. 6.19
 7 155 g    46.14  Teemu Uusitalo              FIN  4.11.87 Keitele                8. 8.95
 8 155 g    56.38  Tero Järvenpää              FIN  2.10.84 Pori                  15. 8.93
 9 155 g    66.16  Tero Järvenpää              FIN  2.10.84 Espoo                  4. 8.94

TYTÖT

40 m

 5 7.70            Alisa Launonen              FIN  4. 2.10 Posio                 20. 9.15
   7.90i    -      Emilia Kankare	       FIN 26. 1.04 Turku                  6. 1.10
 6 7.03i    -      Alisa Launonen              FIN  4. 2.10 Turku                  6. 1.17
 7 6.60     1.8    Alisa Launonen              FIN  4. 2.10 Turku                 13. 8.17
 8 6.42    -0.9    Alisa Launonen              FIN  4. 2.10 Turku                 29. 7.18
 9 6.15     0.4    Alisa Launonen              FIN  4. 2.10 Lahti                 15. 6.19

pallonheitto

 5 155 g   18.40   Marjaana Nissilä            FIN 20. 9.98 Mietoinen              1. 8.04
 6 155 g   26.97   Tara Tuominen               FIN 21.11.93 Uusikaupunki          17. 9.00
 7 155 g   35.26   Mia Mäkinen                 FIN  7. 8.91 Rauma                 18. 7.99
 8 155 g   44.74   Melina Stick                FIN 15. 2.89 Kauhajoki              6. 7.97
 9 155 g   50.88   Minna Majander              FIN 26. 8.85 Kotka                 11. 7.95
 
KIITOKSET

Olli Aalto                   FIN
Arto Aulavuo                 FIN
Matti Hannus                 FIN
Jani Hirsivaara              FIN
Juhani Jalava                FIN
Mirko Jalava                 FIN
Pentti Järvenpää             FIN
Harri Kangasniemi            FIN
Mika Koski-Vähälä            FIN
Tero Lampinen                FIN
Paavo Moilanen               FIN
Olavi Mäntylä                FIN
Mikko Nieminen               FIN
Hannu Polvi                  FIN
Antero Putkiranta            FIN
Jarkko Räsänen               FIN
Lauri Sukselainen            FIN
Aulis Tiensuu                FIN
Helena Tiitola-Turkka        FIN
Petri Varjolampi             FIN
Juha Virta                   FIN

Lisäykset sähköpostiin